Знаками пожежної безпеки, виготовленими у відповідності до Національного стандарту України ДСТУ ISO 6309:2007 забезпечуються територія підприємств, будівлі, споруди та приміщення для регулювання поведінки людини з метою запобігання виникнення пожежі та для надання загальнодоступної інформації:
- про місця розташування та характер засобів оповіщування про пожежу і засобів ручного керування;
- про шляхи евакуації, засоби пожежогасіння, засоби запобігання поширенню пожежі;
- про зони або матеріали особливого пожежного ризику;
- для встановлення заборони щодо вчинення небезпечних дій або дій, що можуть спричинити небезпеку;
- для попередження про наявність ризику чи небезпеки.
Встановлення знаків пожежної безпеки у приміщеннях, будівлях, спорудах є неодмінною умовою дотримання вимог норм та Правил пожежної безпеки.
Знаки пожежної безпеки будуть доступні в наближчий час в нашому інтернет-магазині.
Категорія з вибухопожежної та пожежної небезпеки визначається для всіх будівель та приміщень виробничого, складського призначення та лабораторій з урахуванням показників пожежовибухонебезпечності речовин та матеріалів, що там знаходяться (використовуються) та їх кількості. Відповідно до НАПБ Б.03.002-2007 приміщення за вибухопожежною та пожежною небезпекою поділяються на п'ять категорій (А, Б, В, Г Д).
Класифікація вибухопожежних та пожежно небезпечних приміщень (зон) відповідно до правил улаштування електроустановок (ПУЕ) та правильний вибір і експлуатація обладнання у вибухо- і пожежонебезпечних приміщеннях є головним заходом запобігання пожеж і вибухів від електрообладнання. Згідно з ПУЕ, приміщення поділяються на вибухонебезпечні (В-І,В-Іа, В-Іб, В-Іг, В-ІІ, В-ІІа) і пожежонебезпечні (П-І, П-ІІ, П-ІІа, П-ІІІ)зони.
Вибухонебезпечна зона – це простір, в якому є або можуть з'явитися вибухонебезпечні суміші.
Пожежонебезпечна зона– це простір, де можуть знаходитися горючі речовини як при нормальному технологічному процесі, так і при можливих його порушеннях.
Категорії звибухопожежної та пожежної небезпеки за НАПБ Б.03.002-2007, а також клас зони за Правилами влаштування електроустановок (ПУЕ), у тому числі для зовнішніх виробничих і складських ділянок, необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також на межах зон всередині приміщень і зовні.
Таблички із зазначенням категорії та зони приміщення Ви можете замовити Тут
Керівні документи:
- Наказ МНС України від 19 жовтня 2004 року N 126 Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні.
- ПКМ від 25 листопада 2009 р. N1262 Про затвердження Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров'я працівників;
- Національний стандарт України ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір;
- ГОСТ 12.4.026-76*. ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности
- ДСТУ ISO 3864-1:2005. Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Частина 1. Принципи проектування знаків безпеки для робочих місць та місць громадського призначення;
- НАПБ Б.03.002-2007. Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою.